La Villette: Wypoczynek w Paryżu.

Położony w Xixe dzielnicy Paryża (Francja), Parc de la Villette (French Parc de la Villette) to największy park w stolicy Francji (25 ha) i drugim co do wielkości terenów zielonych w stolicy (po cmentarzu Père-Lachaise). Architektoniczny realizacja parku wykonał Bernard Tschumi, w 1982 roku. Szeregi starej rzeźni i targu bydła w mieście.

W parku jest usiany wzór czerwonych budynków zwanych Follies, które umieszczone odrobinę koloru do parku i oferuje wiele usług, takich jak opieka dni, stołówką, warsztaty ... kanał Ourcq dzieli park na dwie części, i połączyć obie strony park, dwa mosty dla pieszych.

Wielu prestiżowych budynków w Parc de la Villette, takich jak Zenith Theatre, Geode lub Cité de la Musique. Liczne atrakcje, które uczyniły to bardzo przyjemne miejsce na spacer. Ma bogaty program kulturalny w całym roku: wystawy, teatr, koncerty, cyrk, kino na świeżym powietrzu.

Konkurs na Parc de la Villette odbyła się w 1982 roku i został zorganizowany przez Francuzów. Były światowej sławy architektów, takich jak Peter Eisenman. Szwajcarski architekt powstał ponieważ francuski był widoczne i odczuwalne w jakiś sposób zagrożone.Zaprosił architektom zaprojektować niektóre elementy parku. Ta zielona przestrzeń jest w planie poprawy w Paryżu pod przewodnictwem byłego prezydenta Francji Mitterranda. Zostały przeprowadzone wyburzenia budynków jak za starych rzeźniach przestarzałych, które zachowuje tylko Hall wół, budynku, w którym zwierzęta uśmiercono. Wolne solar którzy opuścili te ubojnie jest gdzie zbudowali Villette Park, położony w północno-wschodniej części centrum Paryża, graniczy z wewnętrznej stronie obwodnicy obwodnicy. Istnieją oddzielne budynki w parku, które nie są częścią projektu Tschumi.

Na północy jest Miasto Nauki i Przemysłu, ogromny budynek High Tech wygląd, iż mieści się muzeum. Obok wejścia jest geode, kulisty kształt i budowa szkła refleksyjnego obejmujące bardzo atrakcyjne dla odwiedzających. Dalej na południe jest Grand Halle, ogromny budynek z metalu i szkła obudowie, który był stary uboju wołów i dziś jest duży budynek wystawienniczy. Pozostałe budynki znajdujące się na terenie parku są Zenith i Miasto Muzyki. Ostatni kompleks składa się z dwóch budynków, które akcje oranżerii, audytorium i Muzeum Muzyki.Został zaprojektowany przez architekta Christiana de Portzamparc. Parc de la Villette mogą być zaklasyfikowane do późnego postmodernizmu.

Park projekt


Konstrukcja Parc de la Villette część sztucznego kanału wodnego o nazwie l'Ourcq, która przecina z zachodu na wschód, a więc jest również nazywany "wschód-zachód". Tschumi stosować trzech oddzielnych, nakładających geometrycznych systemów w obszarze parku do projektowania. Pierwszym z nich jest punkt, system, który składa się z szeregu małych (folii budynków) umieszczone w siatce 100 metrów kwadratowych. Orientacja tego jest przez siatkę do kanału, który ma prostą drogę.

Drugi system jest liniowy, składa się z prostych i zakrzywionych ścieżek. "Linia" tego systemu jest korzystnie prosta droga prawie prostopadle do kanału. Niezależność tych dwóch systemów znajduje odzwierciedlenie w tym, że nie pasuje do ich geometrie za małe odchylenie od kierunku tego prostych i siatka punktów (folie). Trzeci i ostatni system stosowany przez Tschumi zaprojektować powierzchnię parku składa się z łąk i przedszkole. Te trzy systemy, które pokrywają się w parku sprawia, że ​​ciekawe złożoność, szczególnie, mają różne znaczenia, coś szukał przez architekta.

System liniowy jest zbudowany wokół prostej drodze, która jest niemal prostopadle do prostej kanału i innego kanału, która biegnie równolegle do granicy to. Poza tym te dwie ścieżki są zakrzywione ścieżki, do których Tschumi nazwie "kinetycznych spacery." Obie mają sposoby marquee prawo do ochrony przed deszczem. Struktury folii oraz zadaszeń zaprojektował Konstruktor Rice Peter.

Droga, która biegnie z północy na południe i jest prawie prostopadle do kanału ma ramkę o strukturze bardzo interesujący. To Triangulated podpór, w którym jest zamocowany duży stylu kratownicy, która jest przewymiarowany High Tech. To z kolei zabezpiecza dach markizy przez drążków. Wymieniony dach ma przebieg sinusoidalny i jest skłonny wysunąć deszczówki. Zakresy fal z podpór nie pokrywają się, tak, że są dwa geometryczne struktury sprzeczne.

Baldachim obejmujące drodze równoległej do kanału ma inne cechy niż poprzedni. Sufit jest to zwykły i można po niej chodzić, ponieważ dobrze, mieć poręcze. Ten podwyższony chodnik komunikuje się z dwóch mostów łączący kanał, jak przechodzi przez park. Konstrukcja dachu jest posiadanie tego tworzą wsporniki metalowe filarów zbiegają się wyższą, tworząc stożek.Filary są nachylone w stosunku do podłoża i przytrzymaj markizy dach przez pasy. Istnieje Folies częściowo skrzyżowanie to marquee jak nakładają. Obie folie są okapy jak wielką atrakcją dla dzieci ze względu na ich oryginalnych wzorów i kolorów odważne.

Tschumi Peter Eisenman zaproszeni do zaprojektowania ogrodu, który byłby w Parc de la Villette. Przyjął i zaproponował aby przyczynić się do Derridy, prowadząc myśliciela czasu. Filozof również przyjęte, ponieważ twierdził, że między filozofią, architektury i wielu typowych warunkow strukturalizmu. Eisenman i Derrida napisał książkę o swoim ogrodzie zaprojektowany, który nie został zbudowany. Ta książka postanowił, że się otworów kwadratowych brakujące słowa. Vesnin wykonane w 1920 roku, z wielu rysunków prostych kształtach i kolorach, które bardzo przypominają Villette.

Więcej informacji: www.wikipedia.org

.