Pałac i ogrody w Wersalu.

Pałac w Wersalu (Francja: Palais de Versailles, wymawiane w przybliżeniu jako "versay palecie"), ale nazywa się Château (zamek, dwór) z Wersalu, to budynek, który służył jako rezydencja królewska wieków przeszłości. Pałac położony jest w miejscowości Versailles, Île-de-France. Jego budowa została zamówiona przez Ludwika XIV.

Ludwik XIV postanowił zbudować wyjechał z Paryża i Wersalu w małym miasteczku z dala od kłopotów. Chcesz mieć kilka faz budowy, naznaczone kochanek Ludwika XIV.

Pierwszy etap (1661-1668): Byłoby myśliwski, do którego zostały dodane dwa skrzydła, które uformowały się parada zamknięcia. Oni są elewacje ceglane, a także ujednolica pokładu przy tablicy i na strychach.

Drugi etap (1668-1678): Louis XIV przeznaczone do przemieszczania się do sądu o Wersalu zdecydowanie. Dodano dwa skrzydła dać wizualny priorytet do ogrodu, Jules'a Hardouin Mansart. Fasada od strony ogrodu jest zbudowany na modelu włoskiego. Pierwszym ciosów podłogowe. Dwukrotnie wysokość parter z wgłębieniem zatok gry z przychodzących i wychodzących i zmiennego kolumn i pilastrów. Wreszcie, trzeci poddaszu będą zwieńczone serii rzeźbiarskich figur (puchary i wazony), że prawie nie widać spadek dachu, który nie jest bardzo strome.Żyją do 20.000 osób.

Etap trzeci i ostatni etap (1678-1680): przedłużenie o Mansart wybudował kaplicę, która jest rzeczywistym ważne, ponieważ kopiowany jest w Hiszpanii. Znajduje się w koniec pałacu. Stoi wokół świątyni, a król stał na ołtarzu.

Ogród wersalski jest klasycystyczny, schludne, usprawnione. Z krajobrazu zobowiązuje obiegu. Stworzyć organizację, która łączy wszystkie rzeźby i źródeł, a wywyższa monarchii. Rzeźby są wzajemnie określone. Progressive cywilizacja ogrodzie: bardzo schludny, przycinania i pielęgnacji w obszarze zbliżonym do pałacu, a potem idzie asilvestrando.

Cały pałac i park w Wersalu, w tym Grand Trianon i Petit Trianon, został uznany za światowego dziedzictwa UNESCO przez UNESCO w 1979 roku.

Muzeum pałacu wersalskiego zostały utworzone w 1837 roku przez Camille Bachasson, hrabiego Montalivet zlecenie Ludwika Filipa znanego jako "Muzeum historii Francji."

Stanowią one, z 18.000 m² największym muzeum historii świata. Muzeum posiada kolekcję obrazów zebranych lub zlecone przez Ludwika Filipa, są organizowane przez historycznej serii.Na niektórych wydziałach hale wystawowe zostały przekształcone w muzeum.

Obecnie muzeum historii Francji znajduje się w skrzydłach, a centralna część (z wyjątkiem parteru), duże oddziały, prywatne pokoje i służb rodziny królewskiej, zostały odrestaurowane i mogą być postrzegane jako jak wtedy, kiedy zostały one zajęte przez królów.

Obejmuje trzy pałace Versailles: Versailles Wielki Trianon i Petit Trianon, jak również niezliczone budynki w wiosce: Stajnie duże i małe przyjemności, mały hotel pokoju, Game of Palma, Wspólnej Great ...

Pałac w Wersalu ma 700 pokoje, 2513 okien, kominów (1252 352 podczas starego systemu), 67 klatek schodowych, 483 luster (dystrybuowane w Wielkiej Galerii, Hall of War and Peace Hall) oraz 13 akrów kominów . Łączna powierzchnia wynosi 67.121 m² z czego 50.000 są otwarte dla publiczności.

Park ma 800 ha, 300 lasu i dwa francuskie ogrody: mały park, jest 80 ha. i Trianon, 50 ha. Ma 20 km ² ogrodzeń i idzie 42 km ², z rzeźbami 372.

Wśród 55 stawów, większe są, Canal Grande, 24 ha. 500.000 m² i staw Szwajcarską z 180.000 m². Istnieje 600 dostawców i 35 km ² channelingu.

Więcej informacji: www.wikipedia.org

.