Wieża Eiffla.

Wieża Eiffla i Tour Eiffel, został zaprojektowany przez francuskiego inżyniera Gustawa Eiffla z okazji Powszechnej Wystawy 1889 w Paryżu. Została zbudowana w ciągu dwóch lat, dwa miesiące i pięć dni.

Zbudowany w kontrowersji z artystami w czasie, którzy widzieli ją jako potwora, żelaza, uważany jest za niekwestionowany symbol Francji i miasto Paryż w szczególności, jest w najbardziej odwiedzanym zabytkiem.

Kiedy został zbudowany, że to najwyższy pomnik na świecie, z 300 metrów wysokości (jeśli dodać antenę znajduje się na górze, jego wysokość to 324 metrów). Podczas budowy, wieża waży około 7300 ton, podczas gdy dzisiaj jego waga wynosi ponad 10.000 (ze względu na muzeum, restauracje, sklepy i sklepy domy). Spodziewano się, że wieża osiągnęła 350 metrów wysokości, ale sąsiedzi zaniepokojeni groźbą takiego budynku wysoki i zbudowany z małych kamieni może spaść, i wykazano, powodując zmiany w planach. Przez ostatnie 24 metrów są na antenie dodano dużo później.

Według oficjalnej stronie pomnika, aby osiągnąć szczyt trzeba się 1665 kroków.

Uważa się, że w przybliżeniu połowa tych połączeń w odniesieniu do struktury (nitami) są wykonywane ze względów bezpieczeństwa, np. utrzymać stojącą wieży, ale nie połowę złączy pomiędzy częściami.Zapewniło to od początku niezawodności wieży, ponieważ w czasie jej budowy wielu paryżan obawiali, że może spaść, powodując katastrofę. W latach 1889 i 2004, Wieża Eiffla otrzymała ponad 200 milionów turystów z całego świata. Wieża Eiffla jest najczęściej odwiedzanym miejscem na świecie.

Ponadto, na szczycie znajduje się punkt widokowy, który ma wspaniały widok na miasto Paryż, a jednocześnie jest szczegółowo odległość, przy której są one różnych miastach na całym świecie, a jego lokalizacja.

Struktura została zapoczątkowana w 1887 roku, aby służyć jako łuku wejściowym na Exposition Universelle, sprawiedliwego świata zorganizowane z okazji setnej rocznicy Rewolucji Francuskiej. Wieża została otwarta w dniu 31 marca 1889 roku, i został otwarty dla publiczności w dniu 6 maja tego roku.

Około dwustu pracowników dołączył do 18.038 sztuk kutego żelaza, przy użyciu dwóch i pół miliona nitów po konstrukcyjnych Maurice'a Koechlin.

Francuski inżynier Gustave Eiffel pierwszy przedstawił swój projekt do osób odpowiedzialnych wieży Barcelona Rady Miasta, który zostanie wybudowany w tym mieście z okazji Powszechnej Wystawy w Barcelonie (1888).Ale osoby odpowiedzialne za Barcelona City Hall wydawało dziwne budowa, i twarz, co nie mieści się w mieście. Po odmowie Konsystorza Barcelony, Eiffel złożył projekt do osób odpowiedzialnych za Powszechnej Wystawie w Paryżu, gdzie wzniesiono rok później, w 1889 roku. Zgodzili się na budowę wieży, choć na początku myśleli, że zostaną usunięte po wystawie. Tylko wola ludu powstrzymał rozbiórki.

W pierwszej dekadzie XX wieku, paryżanie pokazał swoje niezadowolenie z wieżą, doszedł do punktu, że rząd nakazał jej rozbiórkę. Ale jego wielkie i potężne anteny został uratowany od zagłady, i odbioru fal radiowych w Niemczech, w I wojnie światowej, co było bardzo pomocne dla aliantów.

Więcej informacji: www.wikipedia.org

.