Seine.

Spacer wzdłuż Sekwany.

Stacja jest wyłączona molo des Bateaux-Mouches kilka łodzi, które w trasę na Sekwanie, przechodząc przez wszystkie mosty i gdzie można zobaczyć wszystkie wielkie zabytki Paryża, idealny ma być o zachodzie słońca, ponieważ wszystko świeci. Warto! Wyjście do wieży Eiffla zamienia dwa mosty poza nadal Ile St. Louis, a następnie powrócił do miejsca, gdzie trzeba było, trwa 1 godzinę 15 minut.

Seine

Sekwana jest rzeką Francji. Urodził się 470 m, w departamencie Côte-d'Or i płynie w kształcie ujście w Le Havre, w zatoce Sekwany.

  • Długość: 776 km
  • Cuenca: 78 650 km ²
  • Wydajność: 500 m³ / s
  • Miasta, przez które przechodzi: Troyes, Paryż, Rouen, Le Havre.

Sena jest znana na świecie jako rzeka, która przepływa przez miasto Paryż (Francja). To właśnie w jednej z jego wysp (Ile de la Cité), gdzie miasto miało swój początek i jest wokół niej, a banki, że miasto rozwijało się przez wieki.

Kilka z najważniejszych budowli i zabytków można zobaczyć spacerując wzdłuż rzeki. Tak jest w przypadku wieży Eiffla, Luwru, obrona, Notre Dame de Paris, czy Biblioteka François Mitterranda.

Rzeka ta jest również używany do nawigacji między Paryż-Rouen-Le Havre.

Seine zainspirował Richard Parkes Bonington, Joseph Mallord William Turner, Camille Corot, Eugène Isabey, Constant Troyon, Charles-François Daubigny, Eugène Boudin, Johan Barthold Jongkind, Claude Monet, Frédéric Bazille, Vuillard, Vallotton, Dufy, Emile Othon Friesz, Albert Marquet.

Więcej informacji: www.wikipedia.org

.