Montmartre.

Montmartre jest cypel położony w 18. dzielnicy Paryża, słynnej bazyliki Sacré-Coeur, znajduje się na szczycie. Okolica była kolebką impresjonistycznych malarzy paryskich bohemia s. XIX i ważny teatr bitwy w czasie wojny francusko-pruskiej i Gminy.

Dziś jest paryska dzielnica handlowa w którym mieści liczne kawiarnie, restauracje i kabarety takie jak Moulin Rouge i Lapin Agile. Okolica rozciąga się od Place Pigalle do Sacré Coeur Kościoła. Jest również znany Cmentarz Montmartre.

Pochodzenia rzymskiego, wzmiankowana po raz pierwszy w męczeństwie Saint Denis, który był pierwszym biskupem Lutetia (Paryż) w miejscu, gdzie teraz stoi Bazylika samej nazwie. Zadzwoń 1-ty Martyrium Mons (Góra Męczenników), w średniowieczu był to obszar klasztorach i w 1589 roku, Henryk IV przebywał tu w czasie oblężenia stolicy Francji, w wojny religijne.

W czasie Rewolucji Francuskiej, w zakonach miasta zostały zniszczone w 1871 roku i była scena walki Komuny. Jeszcze przed włączeniem go do gminy Paryża, Montmartre miał liczne winnice, pola pszenicy i pastwiska dla hodowli owiec.

Od koniec lat 19 i przez 20 wieku, Montmartre świadkiem działania niektórych wielkich malarzy i stylów oraz impresjonizmu, kubizmu, fowizmu, oraz rozwoju surrealizmu i malarstwa nowoczesnego.

Wielu artystów przyczyniły się do tradycji, w ​​tym Montmartre i Jonking, Pissarro, Cezanne, Manet, van Gogh, Toulouse Lautrec, Degasa, Renoira, Picassa, Braque'a, Matisse'a, Derain, Villon, Duchamp, Dufy, Susanne Valadon i Utrillo Paul genu, między innymi.

Jest formalnie znany jako domu "Le Carré aux Artistes" lub Artists Square i jest 298 malarzy, karykaturzystów, artystów portret i wszyscy akcji miejsce i praca w niepełnym wymiarze godzin na placu.

Więcej informacji: www.wikipedia.org

.