Obrona: Biznes w Paryżu.

Paris jest dziś jednym z wiodących na świecie gospodarki i centrów giełdowych, a jej wpływy w polityce, edukacji, rozrywki, mediów, mody, nauki i sztuki, przyczynia się do jego statusu jako dużych miastach na całym świecie.

La Defense to nowoczesna dzielnica biznesowa położony na zachód od Paryża, jako przedłużenie "Ax" (historical Historique oś), który rozpoczyna się w Luwrze i dalej wzdłuż Pól Elizejskich, Łuk Triumfalny i mostu Neuilly i Grande Arche. Rozciąga się na terenie gmin, Courbevoie i Puteaux Nanterre (wszystkie w departamencie Hauts-de-Seine).

Dzielnica ta składa się głównie z wieżowca biurowego, połączonych rozległym placu (Le Parvis) z dnia 31 hektarów przeznaczonych dla pieszych. Wiszące ogrody i sześćdziesiąt dzieł sztuki czynią go prawdziwym skansen i spacer bardzo doceniane przez 300 000 ludzi, którzy mieszkają lub pracują. Obecnie największa dzielnica biznesowa w Europie. Mieszkańcy La Défense, a ludzie pracujący tam są nazywane "Défensois".

Obecnie najwyższa wieża jest Tour Razem Fina Elf, przestają być przewidywalny kończy w 2011, kiedy najwyższa wieża z Francji, Tour Generali.

Figury

 • Podzielona na 12 sektorów
 • 31 hektarów placu i deptaku
 • 11 hektarów terenów zielonych
 • 3 miliony m² biur
 • 150.000 pracowników
 • 30.000
 • Zainstalowana 1.500 przedsiębiorstw, w tym 14 z najlepszych 20 krajowych i 15 z top 50 globalnym
 • 2600 pokoi hotelowych
 • 60 rzeźby współczesnej sztuki
 • Otoczony obwodnicy (Boulevard Circulaire)
 • Przekazane przez linii tramwajowej T2, Transilien Paris-Saint-Lazare, RER, Line 1 linii metra i 16 autobusowe RATP

Jej nazwa pochodzi od pomnika La Défense w Paryżu stworzył na cześć żołnierzy, którzy bronili miasta w czasie wojny francusko-pruskiej w 1870 roku. Jest to rzeźba Louis-Ernest Barrias wyrzeźbiony w brązie i otwarty w 1883 roku, co było Courbevoie rondo i zawsze widoczne na Le Parvis.

Historia

We wrześniu 1958 roku, Publiczny Zakład planowania La Defense (Public płynięcia Etablissement l'aménagement La Defense, EPAD) jest tworzony przez państwo budować, zarządzać i zachęcać do dzielnicy. La Défense zaczyna nabierać kształtu. Pierwszy plan zarządzania jest zatwierdzone przez państwo w 1964 roku.On zbudował pierwszy dom (Esso, Nobel Tower ...) i stopniowo zyskuje w fabrykach, a niektóre gospodarstwa w pobliżu domków. Centrum Nowego Przemysłu i Technologii (CNIT), zaprojektowanego przez architektów: Robert Camelot, Jean de Mailly i Bernard Zehrfuss, oczekiwane w 1956 roku, przed Epad, został otwarty w 1958 roku przez General Charles De Gaulle z okazji wystawy Les Floralies. Wieże, które następują, ten pierwszy plan, zwany pierwszym pokoleniu, są identyczne morfologia: podstawa 42 x 24 metrów, jest ograniczona do wysokości 100 metrów i powierzchni 30 000 m2. W 1966 roku Nobel Tower (architekt Jean de Mailly) jest pierwszym w La Défense.

Na początku 1970 roku, w odpowiedzi na duże zapotrzebowanie, sekund wieże generacji uczynić ich wygląd. 1964 plan jest zmieniona, aby zwiększyć powierzchnię nieruchomości. Obrzeżami 100 000 m2 mają pojawić się w budynkach, takich jak Fiat Tower (obecnie Areva), wysokość 184 m, 44 piętra. Od roku 1973, kryzys gospodarczy mocno spowalnia rozwój tej dzielnicy: 4 lata nie sprzedał ani m² biura.

Od początku 1980 r. w celu realizacji budowy La Défense, wieże zbudowane są trzeciej generacji, na tańszego modelu (jak wieże Pascal, Voltaire i cały Michelet sąsiedztwa) węższa i mniej wysoki.W 1981 roku, stworzył największe centrum handlowe w Europie (w tym czasie): Les Quatre Temps (100.000 m2). W 1982 roku, EPAD, pod przewodnictwem prezydenta François Mitterranda, uruchomiła Tête konkurencja Défense doprowadzi do budowy Grande Arche (Wielki Łuk). W tym samym okresie, hotele są zbudowane, CNIT jest przebudowany (1989) i rozszerza paryskiej linii metra 1, otwarty od 1 kwietnia 1992 r., i dzielnicy bliżej do Paryża.

W 1993 roku, La Défense wie swoje drugie kryzys. Będzie musiał czekać aż do 1997 roku, pod kątem wystąpienia dramatycznych ponownego rozruchu. Dziś La Défense jest głównej dzielnicy biznesowej w Europie.

Duże przedsiębiorstwa oparte są tam: Cégétel, Societe Generale, Total, Aventis, Arcelor. Najwyższa wieża jest Total, wybudowany w 1985 roku. Z 48 pięter i 187 metrów wysokości wieża jest drugim największym we Francji po Wieży Montparnasse, należy zauważyć, że dwie wieże są prace tych architektów i François Julien Roger Saubot.

Dwa nowe wieże budowane są niezwykłą wysokość, zwany T1 i granitu. Ponadto Bernard Bled, prezes Epad, zaproponował 02 grudnia 2005 Rada Dyrektorów Epad kompleksowy plan rozwoju, który zakłada budowę 850 000 m2 powierzchni biurowej i 100 tysięcy m2 nowych mieszkań, budynek tower 400 metrów wysokości i remont istniejących wież.Państwo musi reagować na tego planu w 2006 r., których realizacja, zaplanowane na 2020 r., by dać nowy wymiar Défense.

Więcej informacji: www.wikipedia.org

.