Paryskich ulic i obszary.

Paryż jest stolicą Francji. Znajduje się w północnej części kraju, przejazd przez Sekwanę. Ludność miasta właściwego jest 2.153.600 mieszkańców, jest centrum obszaru metropolitalnego o 9,9 mln mieszkańców, co odpowiada w regionie paryskim lub "Ile de France" (w języku francuskim Île-de- France).

Paris jest dziś jednym z wiodących na świecie gospodarki i centrów giełdowych, a jej wpływy w polityce, edukacji, rozrywki, mediów, mody, nauki i sztuki, przyczynia się do jego statusu jako dużych miastach na całym świecie.

La Défense jest głównej dzielnicy biznesowej w Europie, znajduje się siedziba prawie połowa dużych firm francuskich, jak również siedziba dwudziestu 100 największych na świecie. Paris znajduje się również wiele organizacji międzynarodowych, takich jak UNESCO, OECD, Międzynarodowego Trybunału Karnego i Klubu Paryskiego.

Paryż jest najbardziej popularnym miejscem turystycznym na świecie, z ponad 30 milionów zagranicznych turystów rocznie. Jest ona uważana za najpiękniejszą i czarujący świat ccount z największą liczbą zabytków na świecie.Istnieje wiele miejsc o znaczeniu i światowym uznaniem jako Wieża Eiffla, Katedra Notre Dame, Pól Elizejskich, Łuk Triumfalny, Sacre Coeur, Les Invalides, Panteon, Łuk Obrony Opera Garnier, Montparnasse wśród wielu atrakcji, wraz ze światowej sławy instytucji, takich jak Luwr, Muzeum d'Orsay i Narodowego Muzeum Historii Naturalnej we Francji, jak i popularnego parku rozrywki Disneyland Resort Paris.

Dzielnice i historyczne

Champs Elysees (8. dzielnica, prawo bankowe) jest 1/17 ogród w. stać-ride wielka aleja podłączeniem Concorde i Łuk Triumfalny. Jest to jedna z wielu atrakcji turystycznych i główna ulica handlowa Paryża. Aleja ta została nazwana "L'Avenue Plus Belle du Monde" (najpiękniejsza aleja na świecie).

Avenue Montaigne (8. dzielnica), tuż obok Pól Elizejskich, jest domem dla luksusowych marek, takich jak Chanel, Louis Vuitton (LVMH), Dior i Givenchy.

Place de la Concorde (8. dzielnica, prawo bankowe) jest u podnóża Pól Elizejskich, został zbudowany w "Place Louis XV", miejscu słynnej gilotyny. W nim, na obu stronach Rue Royale, są dwa kamienne budynki: wschodnie domy francuski Ministerstwo Marynarki Wojennej, western luksusowy Hotel de Crillon.Close, Place Vendôme słynie luksusowych hoteli i Trendy (Hotel Ritz i Place Vendôme) i jego jubilerów. Wielu sławnych projektantów mody miały swoje salony w kwadracie.

Commercy District (8th district, prawo bankowe) to dzielnica w Paryżu mody, domu znanych marek, takich jak Hermes i Christian Lacroix.

Paris Opéra
(9. dzielnicy, prawo bankowe) to obszar wokół Opery Garnier jest obszar kapitał o największej koncentracji sklepów i biur. Niektóre przykłady są domy handlowe Printemps i [[[Galeries Lafayette]]] Jest to również siedziba finansowych gigantów, takich jak BNP Paribas i American Express.

Montmartre (18 arrondissement, prawo bankowe) o to zabytkowy obszar Butte zamiast Sacre Coeur. Montmartre zawsze miał historię z artystami i ma wiele studio i kawiarnie wielu wspaniałych artystów w tej dziedzinie.

Les Halles (1. dzielnica, prawo bankowe) był dawniej centralny rynku mięsa i innych produktów na rynku w Paryżu. Od końca lat 70-tych, jest duże centrum handlowe wokół ważnej stacji zasilania metra (największy w Europie). Rynek Les Halles została zniszczona w 1971 i zastąpiony przez Forum des Halles.Centralny rynek w Paryżu, największego hurtowego rynku żywności na świecie, został przeniesiony do Rungis, na południowych przedmieściach.

Le Marais (3 i 4 powiaty) to dzielnica mody biznesowych oraz firm w bankowości i prawnej. W nim znajdują się duże populacje Żydów (większość z Europy Zachodniej), gejów, itp.. Jest uważany za najbardziej kosmopolityczne miasto w Europie.

Place de la Bastille (4., 11. i 12 powiatów, prawo bankowe) jest jednym z najbardziej zabytkowych dzielnic, zamiast krytycznych zdarzeń w historii, nie tylko w Paryżu, ale w całej Francji. Ze względu na swoją wartość historyczną kwadratowy jest często używany do demonstracji politycznych, w tym w walce z CPE z ogromną demonstrację 28 marca 2006 roku.

Quartier Latin (5. i 6. dzielnic lewobrzeżnej) jest XII-wieczny ośrodek akademicki, który rozciąga się od lewego brzegu placu Maubert i kampusu Uniwersytetu La Sorbonne. Znana jest jego życiem atmosfery i wielu barów. Z różnymi instytucjami szkolnictwa wyższego, takich jak École Normale Supérieure, ParisTech i kampusu Uniwersytetu Jussieu stać się głównym ośrodkiem edukacyjnym w Paryżu, która również przyczynia się do jej atmosfery.

Montparnasse (14. dzielnica) to historyczne miejsce, gdzie Bank obszarze Francja słynie atelier, muzyka, życie i kawiarni.Znajduje się duży Montparnasse - Bienvenue (metro i stacja kolejowa) i słynny Montparnasse Tour nietypowe dla służb. Ponadto znajduje się tam to kolejny cykl wieżowców.

La Défense (obejmuje gminy Courbevoie, Puteaux, i Nanterre km/1.5 2,5 mil na zachód od miasta Paryża) jest kluczowym elementem na przedmieściach (przedmieścia) w Paryżu. La Défense jest głównym ośrodków biznesowych i finansowych na całym świecie i największym w Europie. Zbudowany na zachodnim końcu rozszerzenia zachodnim historycznej osi od Pól Elizejskich w La Défense posiada niektóre z budynków (wszystkie w kształcie wieży), należących do największych światowych firm. Zainicjowana przez francuski rząd w 1958 roku, dzielnicy znajduje 3,5 milionów mkw biur, dzięki czemu kompleks największą dzielnicą w Europie opracowany specjalnie dla biznesu. La Grande Arche (Wielki Łuk), obrona, mieści część francuskiego Ministra Transportu i jest centralny obszar Esplanade wokół którego powiat jest zorganizowany.

Więcej informacji: www.wikipedia.org

.